Tarih: 17.12.2018
Adres:  http://www.anreva.com.tr/TR/HaberYazdir.aspx?ID=3078&IcerikID=116

SPK ve GYODER'den Konferans: GYO Olmak!

19.12.2011 09:39:47 AM


Sermaye Piyasası Kurulu ve GYODER işbirliği ile düzenlenen "Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Olmak" konferansı 15 Aralık 2011 tarihinde İstanbul Ceylan Intercontinental Hotel'de gerçekleştirildi.

ANREVA adına Genel Müdür'ümüz Sayın Cem ERKAN ve Genel Müdür Yardımcılarımızdan Sayın M.Kemal KETREZ ve Ahmet DEMİR düzenlenmiş olan bu eğitim konferansına katılım göstermiştir.

Gayrimenkul sektörü, Türkiye ekonomisindeki güçlü büyümeye paralel olarak her geçen gün daha da gelişmektedir. Sektörün gelişiminde en önemli payı ise Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları (GYO) almaktadır. Artık gayrimenkul finansmanında GYO modelinin daha fazla tercih ediliyor olması, önümüzdeki dönemde GYO'ların artacağına işaret etmektedir. İşte bu nedenle; Sermaye Piyasası Kurulu ve GYODER işbirliği ile düzenlenen "Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Olmak" konferansı sektör açısından büyük önem taşımaktadır.

Sermaye Piyasası Kurulu yetkilileri ve GYO'ların yanı sıra, bankalar, finans şirketleri, değerleme şirketleri, proje geliştiriciler, yatırımcılar ve GYO olma potansiyeli olan tüm kurumların aynı çatı altında buluştuğu bu konferansta;

Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı ve GYODER Başkanı'nın açılış konuşmalarının ardından toplam 4 oturum gerçekleştirilmiş ve bu oturumlarda;

• GYO'lara İlişkin Yasal Düzenlemeler,
• GYO'lar ve Değerleme (Sorular, Sorunlar, Geleceğe Hazırlık)
• Yatırımcının Halka Arza Bakışı,
• GYO'lar için Halka Arza Hazırlanmak konuları ele alınmıştır.