Tarih: 19.12.2018
Adres:  http://www.anreva.com.tr/TR/HaberYazdir.aspx?ID=3078&IcerikID=118

TDUB-TABU Kadastro Protokol Anlaşması

03.02.2012 09:42:37 AM


Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile Birliğimiz arasında “Tapu Sicil ve Kadastro Bilgilerinin Elektronik Ortamda Verilmesine İlişkin Protokol” imzalanmıştır.

Söz konusu protokol, Birliğimiz üyelerinin ve Sermaye Piyasası Kurulu listesinde yer alan gayrimenkul değerleme şirketlerinin değerleme faaliyetlerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları güncel Tapu Sicil ve Kadastro bilgilerinin elektronik ortamda temin edilmesine ilişkin usul ve esasları kapsamaktadır.

Protokolün uygulanmasına yönelik yapılacak teknik ve idari çalışmalarla ilgili bilgi ve gelişmeler daha sonra duyurulacaktır.

Birliğimiz üyelerine ve gayrimenkul değerleme şirketlerine büyük kolaylık sağlayacak bu gelişmenin sektörümüze hayırlı olmasını diler, Birliğimiz ve sektörümüze göstermiş olduğu yakın ilgi ve destek için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'ne şükranlarımızı sunarız.

Saygılarımızla,
Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği

İlgili Duyuru İçin:
http://www.tdub.org.tr/duyurular/tapu-ve-kadastro-genel-mudurlugu-ile-birligimiz-arasinda-tapu-sicil-ve-kadastro-bilgilerinin-elektronik-ortamda-verilmesine-iliskin-protokol-imzalanmistir-2-subat-2012.html